20.06.2018:
Odpady komunalne od mieszkańców Kołobrzegu odbierze ATF Polska

ATF_Sesja 171012_040

Z przyjemnością informujemy, że dzisiaj (20 czerwca 2018 r.) podpisaliśmy umowę z miastem Kołobrzeg na odbiór i transport odpadów komunalnych.

Zgodnie z zawartą umową 2 lipca br. rozpoczniemy odbiór odpadów, a jeszcze w tym tygodniu zaczniemy podstawiać własne pojemniki dla kołobrzeskich nieruchomości. ATF obsługiwać będzie około 3 tys. punktów odbioru, co oznacza podstawienie blisko 9 tys. pojemników na odpady. O szczegółach, sposobie oraz harmonogramie odbioru będziemy wkrótce informować mieszkańców miasta Kołobrzeg m.in. za pośrednictwem mediów.

Przypominamy, że zgodnie z warunkami przetargu rozpisanego przez miasto, ATF nie będzie odbierać od mieszkańców Kołobrzegu wszystkich odpadów, ale trzy z pięciu frakcji, czyli: tworzywa sztuczne i metale, odpady biodegradowalne oraz odpady resztkowe. Makulaturę i szkło odbierać ma inny, wskazany przez miasto Kołobrzeg operator.

„Cieszymy się, że udało się uzgodnić szczegóły umowy w sposób satysfakcjonujący dla stron, zabezpieczający codzienny komfort mieszkańców Kołobrzegu oraz wizerunek renomowanego kurortu” – mówi Agnieszka Fiuk, dyrektor zarządzająca ATF.

ATF to firma rodzinna, działająca w branży gospodarki odpadami od ponad 20 lat, która obsługuje blisko 1/4 województwa zachodniopomorskiego. Oferta złożona przez ATF w przetargu ogłoszonym przez miasto Kołobrzeg była o blisko 2 mln zł tańsza od zaproponowanej przez konkurencję. Korzystniejsza kosztowo oferta wygrała również pod względem jakościowym.

Na początku czerwca br. Krajowa Izba Odwoławcza potwierdziła, że procedura przetargowa została przeprowadzona prawidłowo, dając tym samym zielone światło do podpisania umowy na odbiór i transport odpadów.

Miasto Kołobrzeg zdecydowało, że odpady odbierane przez ATF trafią do zakładu w Korzyścienku pod Kołobrzegiem. Dokładny harmonogram odbioru zostanie podany do publicznej wiadomości w najbliższym czasie.

ATF sp. z o.o. sp.k.