8.05.2018:
Tworzenie WPGO to operacja polityczno-biznesowa na dużą skalę

ekg2018_1

Polecamy Państwa uwadze wywiad z Agnieszką Fiuk – dyrektor zarządzającą w firmie ATF, który ukazał się na łamach Portalu Samorządowego

Polska gospodarka odpadami przez ostatnie 5 lat przechodzi ciągłe zmiany, które zresztą jeszcze się nie skończyły, jak to wpływa na działania takiej firmy jak wasza?

Agnieszka Fiuk dyrektor zarządzająca w firmie ATF: –  Najprościej mówiąc: mobilizująco. Branża, w której ciągle coś się zmienia, zmusza do ciągłego trzymania ręki na pulsie. Nie ma czasu, by spocząć na laurach, bo dynamika zmian w gospodarce odpadami wymaga adaptacji do rynku i otoczenia prawnego. Szczególnie od tych, którzy chcą się liczyć w tej branży, a ATF do nich należy.

Zmiany, do których trzeba się dostosowywać, niestety następują zbyt często. Są nieprzewidywalne i chaotyczne. Lawina nowych przepisów powoduje ponadto, że branża staje się przeregulowana – a to nigdy nie służy aktywności gospodarczej.

Brak jasnego kierunku zmian skutkuje często m.in. koniecznością odraczania decyzji inwestycyjnych. Tak było, gdy branża czekała na zmianę Krajowego Planu Gospodarki Odpadami i na nowelizację ustawy o odpadach.

Całość czytaj >>>tutaj<<<